Sulm tragjik në një dasmë afgane – 63 të vdekur (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sulm tragjik në një dasmë afgane – 63 të vdekur (VIDEO)

NULL NULL
18/08/2019

Të paktën 63 persona kanë humbur jetën dhe 182 të tjerë janë lënduar si pasojë e një sulmi vetëvrasës me bombë në një dasmë në kryeqytetin e Afganistanit.

Ministria e Brendshme afgane, ka thënë se pavarësisht tërheqjes së trupave amerikane, gjendja në Afganistan vazhdon të mbetet kritike, shkruan Reuters, transmeton Klan Kosova.

Raportohet së në mesin e viktimave ka të përfshirë fëmijë dhe gra.

Deri më tani askush nuk është deklaruar përgjegjës për sulmin e kryer me mjet shpërthyes në Kabul.

klankosova.tv