Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Suharekë: Persona të panjohur kërkojnë qyp me lira në oborr të huaj (VIDEO)

NULL NULL
nga Mërgime Taraku 06.04.2023 21:03
qyp me lira maqiteve

Në një tokë në Maqitevë të Suharekës dikush gërmoi pasi që në të besohet se ka edhe diçka më të vlefshme.

Pronarja e kësaj toke tha se në të ka pasur më parë varreza ilire, por që nuk ka thesar, raporton Klan Kosova.

Menjëherë në vendin e ngjarjes dolën edhe organet e rendit të cilët nuk arritën ta kapin asnjë person.

Por, sipas tyre, një veprim i ngjashëm ndodhi edhe në shtator të vitit të kaluar, ku për ketë veprim arritën të arrestojnë një person.

Rasti me urdhër të prokurorit u cilësua “Dëmtim i varrezave apo kufomave”. /Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.