Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Studenti japonez shkon në diplomim i veshur si Zelensky

NULL NULL
27.03.2023 16:57
studenti japonez

Një student japonez kishte veshur xhupin tashmë ikonik të presidentit ukrainas me ngjyrë ulliri dhe kombinimin e pantallonave kaki.

Shumica e ceremonive japoneze të diplomimit i shohin të diplomuarit me kostume ose veshje zyrtare.

Por Universiteti i Kiotos ka traditën e vet të studentëve që zgjedhin veshje të ndryshme në ditën e tyre të madhe.

“Unë jam presidenti Zelensky”, tha studenti për rrjetin televiziv lokal Yomiuri, shkruan Skynews, përcjell Klankosova.tv

Ai tha se iu deshën tre muaj për të rritur mjekrën e tij dhe ai vendosi të shkonte si lider ukrainas pasi njerëzit i thanë se dukeshin të ngjashëm.

Studenti mbante një tabelë me mesazhe që shprehnin mbështetjen e tij për Ukrainën, së bashku me një fragment nga fjalimi i Zelensky në dhjetor në Kongresin e ShBA-së.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

lajme të ngjashme