Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Spektakël fishekzjarrësh në Gjenevë

NULL NULL
09.08.2015 18:44

Një spektakël piroteknik që ka zgjatur rreth 50 minuta dhe që ka bërë bashkë qindra mijë njerëz nën qiellin e hapur.

Kjo ka ndodhur mbrëmjen e të shtunës në Gjenevë, në brigjet e liqenit, me rastin e festës tradicionale Fêtes de Genève, shkruan albinfo.ch.

Janë “shkrepur” më shumë se katër tonelata masë piroteknike për të krijuar pamjet e mekullueshme në qiell, që kanë mahnitur njerëzit e mbledhur për të shikuar spektaklin.

Siç shkruajnë mediet zvicerane, përgatitja e kësaj shfaqjeje ka zgjatur disa ditë dhe ka angazhuar rreth tridhjetë persona.

Spektakli i fishekzjarrëve i Gjenevës bën pjesë në mesin e më të mëdhenjve të llojit të vet në botë.

Shkrimi i plotë në Albinfo.ch.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.