Specialja cakton katër seanca gjyqësore gjatë muajit prill ndaj ish-krerëve të UÇK-së - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Specialja cakton katër seanca gjyqësore gjatë muajit prill ndaj ish-krerëve të UÇK-së

NULL NULL
22.02.2023 16:26

Katër seanca gjykimi janë caktuar për në muajin prill nga Dhomat e Specializuara ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Një gjë e tillë u bë e ditur në kalendarin e gjykimeve të DhSK-së, për rastin ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit dhe Rexhep Selimit, transmeton klankosova.tv.

Seanca është caktuar për 3 prill, datë e cila është caktuar edhe si datë e fillimit të gjykimit. Po ashtu, seanca janë caktuar edhe për 4, 5 dhe 11 prill.