Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Spanja, Irlanda, Belgjika dhe Malta i shtyjnë liderët e BE-së të bëjnë thirrje për armëpushim

NULL NULL
09.12.2023 23:02
Hamasi
Hamasi

Spanja, Irlanda, Belgjika dhe Malta po bëjnë presion që liderët nga blloku të bëjnë thirrje së bashku për një armëpushim humanitar të qëndrueshëm në një samit javën e ardhshme, sipas një letre dërguar kryetarit të BE-së.

Udhëheqësit e 27 vendeve të BE-së do të takohen më 14-15 dhjetor në Bruksel, raporton Al Jazeera, transmeton Klankosova.tv.

Një përmbledhje e letrës, tha se udhëheqësit e BE-së duhet të arrijnë një pozicion të përbashkët për t’u “kërkuar urgjentisht palëve të shpallin një armëpushim humanitar të qëndrueshëm që mund të çojë në përfundimin e armiqësive” dhe të kërkojnë masa për të mbrojtur menjëherë civilët në Gaza.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.