Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sot nis stina e vjeshtës

NULL NULL
23.09.2022 07:47

23 shtatori shënon përfundimin e stinës së verës dhe stinës së vjeshtës.

Vjeshta saktësisht ka hyrë në orën 02:04 min, përcjell Klankosova.tv.

Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se në stinën e vjeshtës astronomike dita me natën do të jenë të barabarta.

Pra, do të ndodh ekuinoksi vjeshtor dhe pastaj ditët vazhdojnë të shkurtohen për një minut dhe netët të zgjaten për një minut.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.