Sot në Info Magazine: Xhirime dhe rrëfime ekskluzive për luftën e Kosovës - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sot në Info Magazine: Xhirime dhe rrëfime ekskluzive për luftën e Kosovës

NULL NULL
16/06/2015

Info Magazine ju sjell sot një rrëfim ekskluziv për luftën të gazetares dhe përkthyeses nga Mitrovica, Nexhmie Kllokoqi, e cila punoi me shume ekipe të huaja që mbuluan Kosovën, përfshirë edhe një televizion japonez, më 1998 dhe 1999.

Kllokoqi ka patur rastin të mbulojë shumicën e ngjarjeve që ndodhën në vendin tonë në këtë periudhë, përfshirë masakrën e Reçakut dhe shumë tjera.

Ajo ka ruajtur edhe xhirime të bëra në atë kohë, të pashfaqura ndonjëherë, që shfaqen sot nga 17:30, ekskluzivisht në Info Magazine, në Klan Kosova.

Mysafirja e Kushtrim Sadikut, Nexhmie Kllokoqi, do të flasë për të gjitha ato që ka parë dhe bërë.