Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sot mblidhen disa komisione parlamentare

NULL NULL
07.03.2023 07:11
Kuvendi i Kosoves

Sot gjatë ditës do të mblidhen disa komisione parlamentare.

Komisioni i parë është ai për Mbikëqyrjen e Financave Publike që shqyrton raportin e auditimit të përformancës së teknologjisë së informacionit dhe nis punimet nga ora 11:00, njofton Klankosova.tv.

Më poshtë mund të gjeni se cilat komisione do të mblidhen dhe çfarë do të shqyrtojnë.

11:00
Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike, shqyrton raportin e auditimit të përformancës së teknologjisë së informacionit, sistemit për menaxhimin e pagave. I ftuar është u.d. i drejtorit të Thesarit, Nysret Koca.

13:00
Komisioni për Mjedis, Ushqim, Bujqësi, Planifikim dhe Zhvillim, shqyrton në parim Projektligjin për organizimin e tregut për produktet bujqësore.

14:00
Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione, diskuton lidhur me çështjen e luftimit të dhunës në familje, dhuna ndaj grave dhe ngacmimeve seksuale.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.