Sot mbahet konferenca për lansimin e Fondit Sovran të Kosovës - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sot mbahet konferenca për lansimin e Fondit Sovran të Kosovës

NULL NULL
07.05.2023 07:26
Albin Kurti

Sot në orën 11 do të mbahet konferenca e lansimit të Fondit Sovran të Kosovës.

Pjesëmarrës në këtë ngjarje të organizuar nga Fondacioni Friedrich Ebert Stiftung (FES), në bashkëpunim me Zyrën e Kryeministrit, do të jetë edhe kryeministri Albin Kurti, i cili do të jetë folës kyç në këtë konferencë.

Konferenca, e cila do të zhvillohet në hotelin “Emerald”, ka të bëjë me prezantimin e reformës më të madhe ekonomike në Kosovë në fushën e menaxhimit të aseteve shtetërore.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS