Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sot kremtohet Fitër Bajrami

NULL NULL
21.04.2023 05:46
Bajrami

Myslimanët në të gjithë botën sot kremtojnë Fitër Bajramin.

Kjo ditë shënon fundin e një muaji të agjërimit nga agimi deri në perëndim të diellit, si dhe reflektimin shpirtëror dhe lutjen.

Kjo festë fillon me falje dhe kjo është zakonisht ngjarja kryesore, por ka shumë mënyra të tjera që edhe njerëzit festojnë.

Për myslimanët, Bajrami është një festë që bëhet pasi është kryer një nga detyrat më të rëndësishme fetare për ta, që është agjërimi i muajit të Ramazanit.

Shumë njerëz e festojnë këtë duke kaluar kohë me familjarët, duke shkëmbyer dhurata dhe duke vizituar miqtë e familjarët.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.