Sot derbi Ballkani - Prishtina - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sot derbi Ballkani – Prishtina

NULL NULL
04.05.2023 09:34
Ballkani

Sot luhen dy ndeshje të javës së 32-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Derbi do të jetë në Suharekë, ku kampioni në fuqi Ballkani, e pret në shtëpi Prishtinën.

Cak i skuadrës së Ilir Dajes, do të jetë fitorja për t’u rikthyer në pozitën e parë, që momentalisht e mban Drita.

Ndërkaq, Prishtina që udhëhiqet nga Debatik Curri, mban pozitën e katërt me 42 pikë e për synim ka që ta zë një vend në garat evropiane.

Ndeshja tjetër tejet interesante do të luhet edhe në Podujevë.

Llapi e pret në stadiumin “Zahir Pajaziti”, lideren e tabelës, Dritën nga Gjilani.

Dyja ndeshjet nisin nga ora 15:00./Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS