Sjelljet prosociale duhet t’u mësohen fëmijëve në vitet e hershme, sipas psikologes Glloku (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sjelljet prosociale duhet t’u mësohen fëmijëve në vitet e hershme, sipas psikologes Glloku (VIDEO)

NULL NULL
04.03.2023 15:40

Këtë të shtunë në emisionin “Familja ime”, kemi diskutuar për sjelljen prosociale.

Psikologia klinike, Diellza Gllogu, ka thënë që sjelljet prosociale duhet t’u mësohen fëmijëve që në vitet e para.

“Që nga vitet e para të jetës fëmijët kanë nevojë që të kenë raporte të shëndetshme me të tjerët. Mënyra se si ato mundësohen është përmes sjelljeve prosociale”, ka thënë ajo.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.