Situata e qetë mes protestuesve në veri të vendit (VIDEO)

Situata e qetë mes protestuesve në veri të vendit (VIDEO)

NULL NULL
3 weeks më parë

Situata është e qetë në mesin e protestuesve që po qëndrojnë me tenda në pikën kufitare të Bërnjakut.

Përveç policisë kufitare, në mesin e tre kilometrave janë të vendosur edhe policë të EULEX-it, njofton Klan Kosova.

Po ashtu, gjatë tri kilometrave nga pika kufitare Bërnjak e deri te barrikada e treteë, ku janë të vendosur protestuesit me tenda, në disa pika gjenden edhe policë të Njësisë Speciale.

Gazetarja e Klan Kosovës, Arbëresha Fazliu, ka qëndruar në pjesën ku janë protestuesit dhe ka sjellë pamjet nga vendi i ngjarjes.