Simon Kjaer do të mungojë për 6 muaj pas operimit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Simon Kjaer do të mungojë për 6 muaj pas operimit

NULL NULL
03.12.2021 21:08

Simon Kjaer nuk do të paraqitet për Milanin për 6 muajt e ardhshëm, pasi sot iu nënshtrua operimit, pasi pësoi dëmtim në ndeshjen ndaj Genoas, të mërkurën, dhe u largua nga fusha me barelë në pjesën e parë të ndeshjes.

Trajneri Stefano Pioli tha se ai mund të detyrohet të kërkojë një mbrojtës të ri në tregun e transferimeve në janar, për të zëvendësuar danezin, i cili ka qenë një pjesë jetike e skuadrës që nga bashkimi në janar të 2020-s.