Si u bë u arrestimi i pesë deputetëve të Opozitës (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Si u bë u arrestimi i pesë deputetëve të Opozitës (VIDEO)

NULL NULL
15/12/2015

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, Aida Dërguti, Glauk Konjufca, Besa Baftiu, Fisnik Ismaili dhe Faton Topalli u arrestuan mbrëmë nga Policia e Kosovës me të dalur  nga objekti i Kuvendit të Kosovës.

Konjufca, Dërguti dhe Baftiu u arrestuan pasi hodhën gaz lotsjellës gjatë ditës së djeshme në objektin e Kuvendit të Kosovës, ndërsa deputetët Ismaili dhe Topalli ishin pjesë e  kësaj seance ndonëse i  ishte caktuar masa e arrestit shtëpiak prej 30 ditësh, njofton Klan Kosova.

Në pamjet e mëposhtme mund t`i ndiqni momentet e arrestimit të disave prej tyre, njofton Klan Kosova.