Si u arrit marrëveshja mes liderëve në Maqedoni? (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Si u arrit marrëveshja mes liderëve në Maqedoni? (VIDEO)

NULL NULL
02/06/2015

Ndërkombëtarët u detyruan që të ndërhyjnë dhe të detyrojnë liderët maqedonas e shqiptarë të Maqedonisë të ulen në tryezë për të gjetur një zgjidhje.

Deri në këtë takim u deshën dy javë negociata të ndërmjetësuara nga BE-ja për t’i bindur katër liderët për të arritur një ujdi.

Më në fund u arrit marrëveshja, draftin e të cilit e sjell ekskluzivisht Klan Kosova.

Nëse kjo marrëveshje zbatohet, atëhërë si shpërblim Bashkimi Europian do të hap negociata për Maqedoninë me BE-në.

Kronikë nga Kushtrim Sadiku.