Shtyhen mijëra fluturime në ShBA, pas problemeve teknike të avionëve të “Southwest” - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shtyhen mijëra fluturime në ShBA, pas problemeve teknike të avionëve të “Southwest”

NULL NULL
19.04.2023 08:41
Southwest Airlines

Mijëra fluturime janë anuluar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pasi kompania “Southwest Airlines” u detyrua që t’i “ulë” të gjitha fluturimet përkohësisht për shkak të disa “defekteve teknike”.

Kjo kompani ka njoftuar se do të angazhohet që t’i akomodojë të gjithë pasagjerët e prekur për një orë ndalese mbarëvendore, raporton BBC, përcjell KlanKosova.tv.

Bëhet e ditur se kanë qenë 5,400 fluturime që janë shtyrë në ShBA gjatë së martës. Mbi 100 prej tyre qenë pezulluar.

Të gjitha fluturimet ishin pauzuar pas kërkesës së kompanisë me bazë në Dallas, pas adresimit të problemit.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS