Shton 190 kg në tre vjet - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shton 190 kg në tre vjet

NULL NULL
03.05.2015 17:40
Carl Thompson është personi më i shëndoshë në Britaninë e Madhe dhe peshon plot 412 kilogram

32-vjeçari Carl Thompson ka shtuar 190 kilogramë vetëm në tre vitet e fundit të jetës së tij.

Që prej një viti Thompson nuk del nga shtëpia pasi e ka të pamundur të lëvizë.

“Dieta” e tij përfshin ushqime me më shumë se 10 mijë kalori në ditë.

Por mjekët e kanë paralajmëruar për gjendjen e tij shëndetësore duke i vënë një sfidë të madhe përpara: i duhet të humbasë 285 kilogramë nëse nuk do të rrezikojë jetën.