Shtatë destinacionet më të pazakonta për skijim - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shtatë destinacionet më të pazakonta për skijim

NULL NULL
28/02/2017

Kur njerëzit mendojnë për pushimet dimërore, zakonisht kujtohen për stazat e skijimit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, apo edhe për Alpet përgjatë Europës.

Dhe është e vërtetë, aty kalohen pushime të mrekullueshme, transmeton Klan Kosova.

Por, për ata që kërkojnë më shumë aventura në këtë drejtim, më poshtë janë shtatë destinacione që nuk u kanë shkuar në mëndje.

Oukaimeden, Moroko
1. Oukaimeden, Morocco

Antarktiku
2. Antarctica

Tasmania, Australi
Image result for Tasmania, Australia ski center

Santa Fe, New Mexico
Image result for santa fe new mexico ski resort

Lesotho
Image result for lesotho ski resort

Dubai

Qipro

klankosova.tv