Shtatë defektet shkatërruese të Madridit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shtatë defektet shkatërruese të Madridit

NULL NULL
14/05/2015
Real Madrid ka dështuar të fitojë diçka këtë sezon. Arsyet janë të shumta, ne kemi listuar shtatë.

1.Mungesa e rotacionit të ekipit

Lojtarët kanë prekur të shterrur fundin e stinorit.

2.Mungesa e Modric dhe lëndimet tjera

Lëndimi i dirixhentit të mesfushës në momentin kyq të stinorit.

3.Shterrimi i Ronaldos

Është e vështirë të fajësohet dikush që ka shënuar mbi 50 gola gjatë sezonit, por performancat e tij kohëve të fundit lënë shumë për të dëshiruar.

4.Mosguximi për t’u dhënë besimin zëvendësuesve

Illaramendi, Lucas Silva, Chicharito, Khedira, Coentrao, Jese; të gjithë këta kanë luajtur në minimum, duke e bërë këtë një kampanjë të gjatë për startuesit.

5.Bale, i pavërejtur

Uellsiani është një prej lojtarëve kyq të Ancelottit, por performanca e tij këtë stinor nuk ka qenë as afër pritshmërive.

6.Dështimet kundër skuadrave të mëdha

Mbretërit kanë dështuar të mposhtin skuadrat e mëdha. Juventus është e fundit në listë, ku hyjnë Barcelona e Atletico Madrid.

7.Moszgjidhja e problemeve nga Ancelotti

Lidershipi i Don Carlos është kontestuar nga fansat. Rënia e formës së ekipit nuk është përkthyer në ngritje të aftësisë për të zgjidhur problemet nga Ancelotti.