Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

ShSKUK: 28 pacientë me COVID-19 janë në trajtim mjekësor

NULL NULL
19.08.2022 11:08
Klinika Infektive

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës bën të ditur se 28 pacientë janë duke marrë shërbime spitalore, si pasojë e COVID-19.

Sipas raportit 24 orësh të ShSKUK-së një pacient është i shtirë në mjekimin intensiv, njofton Klankosova.tv.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 4 pacientë + 1 në Mjekimin Intensiv
Klinika e Pediatrisë, 4 pacientë
Mjekimi Intensiv Qendror, 2 pacientë
Spitali i Gjakovës, 7
Spitali i Prizrenit, 7
Spitali i Pejës, 3
Spitali i Gjilanit, 3
Spitali i Mitrovicës, 1

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.