Shqiptarja shpallet kampione e botës në Kick Boks - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shqiptarja shpallet kampione e botës në Kick Boks

NULL NULL
01.05.2023 13:04
Ilda Lelo

Kick boksierja shqiptare Ilda Lelo, është shpallur kampione e botës.

Lelo garoi në “WKU World, World Kickboxin Union”, për femra që u mbajt në pallatin e sportit në Vlorë.

Ajo triumfoi përball turkes, Tugba Gyl Bozkya, pas pesë raundesh luftimesh.

Kjo fitores i dha luftëtares shqiptare që ta mbrojë titullin për herën e dytë.

Kick boksierja shqiptare u shpreh mjaft e lumtur me arritjen e saj.

Ajo mes lotësh tha se kjo ishte një gjë e mrekullueshme.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.