Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shqiptari kapet në Itali me 80 kilogramë kokainë

NULL NULL
11.07.2024 11:05
GUARDIA DI FINANZA
GUARDIA DI FINANZA POSTO DI BLOCCO AUTOPATTUGLIA CONTROLLO CONTROLLI SORVEGLIANZA

Një shqiptar u arrestua në Itali nga Policia Financiare e Torinos.

Mediat atje raportojnë se 52-vjeçari, u kap me një sasi të madh të drogës, të llojit kokainë e pastër (më shumë se 80 kilogramë), transmeton Klankosova.tv

Thuhet se kjo sasi planifikohej të shitej, në disa rajonale italiane si Lombardi dhe Piemont.

I dyshuari u ndalua në Brignano Gera d’Adda në provincën e Bergamos, ndërsa ishte në makinën e tij.

Vlera e drogës raportohet se kap shumën e 8 milionë eurove.

Ai akuzohet për trafikim dhe posedim të paligjshëm të lëndëve narkotike ose psikotrope.

Identiteti i të dyshuarit nuk u bë i ditur.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.