Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shqipëri: Arrestohet gjakovari, kapet me mijëra euro në xhep

NULL NULL
07.02.2023 12:28

 Një 44-vjeçar nga Kosova ka rënë në prangat e policisë në Shqipëri.

M.K, nga Gjakova është arrestuar në pikën kufitare në Morinë.

“44-vjeçari ishte shpallur në kërkim, në kuadër të operacionit policor të koduar “Ekipi”, të zhvilluar në datën 27.12.2022, pasi në bashkëpunim me 10 shtetas të tjerë (të arrestuar gjatë këtij operacioni), tentuan të kalonin drejt Italisë, 16 shtetas të mitur (të moshës 17-vjeç), kundrejt fitimit 3000-4000 euro për secilin, duke i prezantuar ata si pjesë e një ekipi sportiv”, thuhet në njoftimin e policisë së Shtetit përcjell Klankosova.tv

Gjakovari dyshohet për disa veprime penale “Mashtrimi”, “Falsifikimi i dokumenteve” dhe “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufirit”.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme/Klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.