Shpërthimi lë së paku dy të vdekur në Pensilvani (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shpërthimi lë së paku dy të vdekur në Pensilvani (VIDEO)

NULL NULL
nga Iliri Pireva 25.03.2023 21:27

Një shpërthim i fuqishëm i mesditës në Pensilvani në një fabrikë çokollate la të vdekur së paku dy persona derisa gjurmët e shumë të tjerëve u zhdukën.

Për kërkimin e tyre nisen punën menjëherë ekipet e urgjencës në vendin e shndërruar në gërmadha e hi.

“Fatkeqësisht, deri tani, incidenti ka rezultuar me dy viktima, disa të plagosur, dhe ne kemi nëntë persona të pagjetur. Aktualisht, në vendngjarje janë duke u zhvilluar ende përpjekjet e shpëtimit. Identiteti i personave të përfshirë nuk do të bëhet i ditur për momentin. ” deklaroi shefi i policisë, Wayne Holben.

Megjithatë shpresat për të mbijetuar janë të vogla.

E tetë nga ata që u gjetën të gjallë pas shpërthimit u dërguan menjëherë në spital për trajtim të mëtejmë.

Shkaktar i këtij incidenti tragjik mbetet ende nën hetimin e organeve të rendit derisa banorëve iu kërkua të shmangin zonën ku ndodhi shpërthimi në veriperëndim të Filadelfias.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.