Shpërthim në fabrikën me lëndë kimike në Spanjë, një i vdekur (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shpërthim në fabrikën me lëndë kimike në Spanjë, një i vdekur (VIDEO)

NULL NULL
14/01/2020

Një person ka vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur pas një shpërthimi në fabrikën me lëndë kimike në Catalonia në Spanjë, raporton BBC, transmeton Klan Kosova.

Personi që mbeti i vdekur u gjet në ndërtesën e cila u rrëzua si pasojë e flakë.

Shpërthimi në fabrikën në jug të qytetit ishte si rezultat i një aksidenti kimik, thuhet sipas agjensisë së mbrojtjes civile të Katalonjës.

https://www.youtube.com/watch?v=wrGDPeOj_bc