Shpend Ahmeti: Lirone Yllin - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shpend Ahmeti: Lirone Yllin

NULL NULL
14/10/2015

Kreu i kryeqytetit Shpend Ahmeti ka kërkuar lirimin e anëtarit të  Kuvendit Komunal të Prishtinës Ylli Hoxha i cili  po mbahet në arrest.

“Anëtari i Kuvendit Komunal Prishtinë Ylli Hoxha po mbahet në arrest bashkë me një numër aktivistësh”.

Të gjithë e dijnë angazhimin e Yllit edhe në Komunë edhe në nivel të Kosovës për ta luftuar krimin, korrupcionin dhe të këqijat. Por, sa herë që Ylli po angazhohet për drejtësi, po arrestohet dhe po mbahet në mënyrë të padrejtë. Ndalini këto absurditete, lirone Yllin.”, ka shkruar ai në Facebook, transmeton Klan Kosova.