Shkullaku: Kurti nuk pranon një Asociacion sikur ai i mëparshmi (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shkullaku: Kurti nuk pranon një Asociacion sikur ai i mëparshmi (VIDEO)

NULL NULL
22.03.2023 21:48
Armand Shkullaku

Opinionisti Armand Shkullaku vlerëson se kryeministri Albin Kurti do të këmbëngul që Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe të mos bëhet siç është paraparë nga marrëveshjet e kaluara.

“Nuk mendoj se Kurti pranon një asociacion si ai që ka qenë më parë. Ose do të qëndrojë deri në fund si një politikan që beson në parimet e tij… Ka marrë 50 përqind të votave dhe elektorati i tij ka besuar se ‘Zajednica nuk kalon’”, është shprehur Shkullaku në Rubikon.

“Mund edhe të japë dorëheqje, ose edhe nënshkruan the kthehet në një politikan që nuk përballon presionin”.