Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shkollës “7 Shtatori” i shtohen edhe tre kabinete (VIDEO)

NULL NULL
nga Agnesa Sahiti 03.06.2023 19:33
7 shtatori

Në shkollën e mesme të Tregtisë, Hotelerisë dhe Turizmit “7 Shtatori” në kryeqytet, të enjten qe ditë e rëndësishme. Kjo pasi që për nxënësit e këtij institucioni arsimor u përuruan tre kabinete të reja, ku do të mund të mësojnë praktikën.

Janë një zyrë agjencioni turistik, një dhomë hoteli dhe kuzhina, që konsiderohet si investimi më i rëndësishëm.

“Kur flas për rezultatet që nuk vërehen por janë të prekshme po flas për zhvillimin e kurrikulave të reja, standardet profesionale, materialet mësimore që i janë ofruar falas nxënësve. Kemi punuar bashkërisht t’i zhvillojmë kapacitetet e mësimdhënësve si dhe ta rrisim bashkëpunimin me sektorin privat”, u shpreh Daniele Passalaqua, Udhëheqës i projektit nga LuxDev.

Vetë drejtorja e shkollës, Hatixhe Goga Ratkoceri, shprehet falënderuese për ndihmën që pohon se ishte shumë e nevojshme.

Të lumtur për mundësitë e reja të praktikës e të mësuarit janë edhe nxënësit.

Investimi është bërë nga Qeveria e Luksemburgut. /Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.