Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shkolla e Nju Xhersit u mbyll kur dreri godet derën e xhamit

NULL NULL
21.02.2024 19:01
Xhami i thyer i derës së shkollës, New Jersey
Xhami i thyer i derës së shkollës, New Jersey

Një shkollë në Nju Xhersi të ShBA-së u mbyll përkohësisht kur një vizitor i padëshiruar shkoi duke trokitur në derën e xhamit.

Departamenti i Policisë së qytetit Howell tha në një postim në Facebook se nxënësve dhe anëtarëve të Shkollës Griebling iu tha të strehoheshin në vend të martën kur një dre në dukje i hutuar u përplas në një derë xhami”, duke shkaktuar “rrjetën e merimangës”.

“Kjo thjesht tregon se sa e mirë është cilësia e arsimit në Griebling. Drerët po përpiqen të hyjnë për t’u bashkuar me fëmijët”, tha departamenti.

Policia shkroi se dreri “ishte pak i trullosur, por përndryshe mirë”.

Dera e shkollës në New Jerseys
Dera e shkollës në New Jerseys

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.