Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shkaktarët e sëmundjes së astmës

NULL NULL
02.05.2015 19:37

Mekanizmat që shkaktojnë sëmundjen janë shumë komplekse dhe ndryshojnë nga një individ te tjetri.Nje pjesë e madhe e të sëmurëve vuajnë nga alergjitë  dhe disa studiues po përpiqen të identifikojnë faktorët e përbashkët të astmës dhe alergjisë.

Në fakt jo të gjitha njerëzit që vuajnë nga alergjitë kanë astmë dhe jo të gjitha rastet e kësaj sëmundjeje mund të shpjegohen nëpërmjet alergjisë.Ka shumë të ngjarë që astma të shkaktohet nga një sërë faktorësh që bëhen bashkë, në të cilën bëjnë pjesë gjenet dhe shkaqe të tjera ambientale, të tilla si infeksionet, ndryshimet hormonale te gratë dhe alergjitë.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.