Shefi i EULEX heq kapelën për Hotin që udhëtoi me aeroplan të klasit ekonomik për Bruksel

Shefi i EULEX heq kapelën për Hotin që udhëtoi me aeroplan të klasit ekonomik për Bruksel

NULL NULL
5 muaj më parë

Shefi i EULEX-it në Kosovë, Lars-Gunnar Wigemark, ka hequr kapelën për kryeministrin kosovar për një veprim të fundit të tij.

Avdullah Hoti ka udhëtuar me aeroplan të klasit ekonomik për në Vjenë e më pas për në Bruksel, prandaj Wigemark ka duartrokitur atë, njofton Klan Kosova.

“Heq kapelën për kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hotin, i cili ka udhëtuar me ne në klasin ekonomike Prishtinë-Vjenë dhe më pas nga Vjena në Bruksel. Sa kryeministra të Ballkanit Perëndimor do të kursenin paratë e taksapaguesve në këtë mënyrë?”.

Hoti të enjten do të takohet me Aleksandër Vuçiqin e Serbisë në takimet e rfillimit të dialogut.