Shaqiri tek Stoke City, brenda 48 orëve - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shaqiri tek Stoke City, brenda 48 orëve

NULL NULL
10/08/2015

Xherdan Shaqiri pritet ta kompletojë një transferim te klubi anglez  Stoke City, për një shumë prej 12 milionë funteve që njëherit do jetë edhe rekord i kësaj skuadre.

Reprezentusi i Zvicrës pritet që brenda 48 orëve t’i kryej testet mjekësore dhe të pajtohet me kushtet e kontratës, dhe mund ta bëjë debutimin e tij kundër Tottenham, raporton Goal.com, transmeton Klan Kosova.