18:54, 14 Gusht 2019

Liverpool dhe Chelsea do të zhvillojnë ndeshjen finale për Superkupën e Evropës.

Takimi fillon në ora 21:00 në “BJK Vodafone Arena” në Stamboll.

Para ndeshjes futbollisti shqiptar i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, ka publikuar një foto duke bërë me dije “Ne jemi gati”.

Sipas informacioneve Xherdani nuk do të startoj nga minuta e parë në këtë finale.

Kjo është finale e tretë angleze në një garë evropiane të futbollit, pas Liverpool-Tottenham në Champions League dhe Chelsea-Arsenal, në Europa League.

Konkurs Pune

Lexo më shumë