Shala thotë se nuk ka shkelur marrëveshjet ndërkombëtare me vendimin ndaj Maqedonisë së Veriut (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shala thotë se nuk ka shkelur marrëveshjet ndërkombëtare me vendimin ndaj Maqedonisë së Veriut (VIDEO)

NULL NULL
16/08/2019

Kosova vazhdon barrierat tregtare ndaj shteteve fqinje,

Pas taksës 100% për mallrat serbe boshnjake, tashti Ministria e Tregtisë dhe Industrisë ka ndaluar importimin e mjaltit dhe patates së Maqedonisë së Veriut, njofton Klan Kosova.

Vendimi, sipas shefit të kësaj ministrie, erdhi si mas reciprociteti ndaj shtetit fqinjë, i cili me 1 Qershor ndaloi eksportin e rasatit të peshkut të Kosovës dhe nuk e largoi më.

Me këtë veprim Endrit Shala thotë se nuk i ka shkelur marrëveshjet ndërkombëtare.

Kronikë nga Enis Reçica.