Shabani, Kurtit: Çka nëse të them se ti ke pasur qëndrim të njëjtë me Millosheviqin për Rambujenë? - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shabani, Kurtit: Çka nëse të them se ti ke pasur qëndrim të njëjtë me Millosheviqin për Rambujenë?

NULL NULL
03.03.2023 01:58

Seanca ku po diskutohet rreth Planit Evropian po vazhdon.

Në këtë seancë ka folur edhe deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Isak Shabani.

Ai i tha kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, se kishte pasur qëndrim të njëjtë me “ish- Kasapin e Ballkanit”, Sllobodan Millosheviq, lidhur me Marrëveshjen Rambujesë.

“Çka do të thoshit ju nësë unë ju them se për bisedimet në Rambuje ti kishe qëndrim të njejtë më Millosheviqin. Kur ne e dimë se kjo marrëveshje ka sjellur bombardimet e Serbisë dhe ndaljen e gjenocidit në Kosovë e më vonë edhe pavarësinë duke falënderuar këtë marrëveshje”, tha Shabani.

Rrini të informuar duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS