Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sevilla, për herë të shtatë kampione e Evropës

NULL NULL
01.06.2023 00:03

Sevilla ka arritur që ta fitojë për herë të shtatë Ligën e Evropës.

Triumfi i fundit skuadrës spanjolle i erdhi në përballjen kundër Romës, pas gjuatjeve të penaltive.

Sevilla ishte 100% e saktë në penalti, duke shënuar 4 herë, kurse Roma vetëm 1 herë.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.