Serena Williams prek gjysmëfinalen - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Serena Williams prek gjysmëfinalen

NULL NULL
03/06/2015

Amerikania, Serena Williams (N.1) është kualifikuar për në gjysmëfinalet e turneut në Roland-Garros, pasi mundi të martën italianen Sara Errani (N.17) me dy sete, 6-1, 6-3.

Williams, fituese në 2002 dhe 2013 në Paris, do të ndeshet në gjysmefinale të enjten me zviceranen Timea Bacsinszky (N.24) ose belgen Alison Van Uytvanck (N.93).