Serbia s`përzihet në punët e tjerëve - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Serbia s`përzihet në punët e tjerëve

NULL NULL
12/05/2015

Serbia s’përzihet në punët e brendshme të vendeve tjera.

Kështu u përgjigj, kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiq  kur u pyet nga mediat rreth situatës në Maqedoni, raporton “Danas” .

Pas fillimit të konfliktit të armatosur mes forcave maqedonase dhe grupit të armatosur në Kumanovë gjatë fundjavës, forcat serbe të sigurisë e rritën shkallën e gatishmërisë luftarake.