Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Serbët në Veri protestojnë për ndërhyrjen e forcave speciale

NULL NULL
15.01.2017 12:47

Serbët e Mitrovicës Veriore janë mbledhur në sheshin “Car Lazar”, në qendër të qytetit ku po protestojnë për ndërhyrjen e djeshme të forcave speciale për ta ndaluar trenin që ilegalisht provoi të futet në Kosovë, njofton Klan Kosova.

Në këtë protestë të serbëve pritet që qytetarëve t’u drejtohen edhe politikanët serbë të Kosovës.

Mediat serbe në Kosovë thonë se qytetarët janë ndjerë të frikësuar nga prezenca e madhe forcave policore ditën e djeshme.

 

klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.