Senatori Murphy: ShBA-ja s’ka mik më të mirë se Shqipëria - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Senatori Murphy: ShBA-ja s’ka mik më të mirë se Shqipëria

NULL NULL
23.05.2023 14:43
Murphy Rama

Senatori amerikan, Chris Murphy, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk kanë mik më të mirë se Shqipëria.

Kështu ka shkruar ai në llogarinë e tij në Tëitter, pas takimit me kryeministrin e Shqipërsië, Edi Rama, njofton Klan Kosova.

“Shkëlqyeshëm të kaloj kohë me mikun tim kryeministrin, Edi Rama, në Tiranë. ShBA-ja nuk ka mik më të mirë në botë se Shqipëria. E mrekullueshme të kthehesh”, ka shkruar Murphy në Twitter.

Kujtojmë se të dy senatorët, Chris Murphy dhe Gary Peters, gjatë të hënës kanë qëndruar në Kosovës, me ç’rast kanë takuar krerët shtetërorë dhe kanë kërkuar që marrëveshja me Serbinë të përfundojë këtë vit.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

klankosova.tv