18:00, 19 Qershor 2019

Fatkeqësisht, Rita Ora nuk do të jetë e pranishme në koncertin veror në Islandë “Secret Solstice”.

Këngëtarja pati një lajm të keq për të gjithë fansat e saj që po prisnin për ta parë e dëgjuar, njofton Klan Kosova.

Ajo njoftoi se shkak është gjendja e saj shëndetësore dhe se mjekët i kanë këshilluar të anulonte koncertet derisa gjendja e saj të stabilizohet.

“Jam shumë e mërzitur për të gjithë që do vinin në Solstice në Islandë, që unë do të mund të performojë ashtu siç ishte e planifikuar. Kam probleme me një infeksion në gjoks që po vazhdon të kthehet kohë pas kohe, dhe jam këshilluar që të marrë pak kohë pushim që të rikuperohem. Isha shumë e gëzuar që do të kaloja kohë në Islandë dhe të isha pjesë e këtij festivali. Anulimet asnjëherë nuk i pres mirë sepse jam shumë mirënjohëse për cdo mundësi që kam për të performuar. Jam veçanërisht e zhgënjyer dhe zemërthyer sepse po zhgënjej fansat e mi. Më vje keq që nuk mund të jem aty! Ju dua të gjithëve dhe ju falënderoj për mbështetje. Mezi po pres që të festojmë Solstice 2020!”, ka shkruar Rita në Instagram.

Konkurs Pune

Lexo më shumë