Selakoviq niset drejt SHBA-së për mbledhjen e Këshillit të Sigurimit

Selakoviq niset drejt SHBA-së për mbledhjen e Këshillit të Sigurimit

NULL NULL
2 days më parë

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Nikolla Selakoviq, do të marrë pjesë në seancën se së premtes të Këshillit të Sigurimit në New York ku do të raportojë Zahir Tanin, Shefi i UNMIK në Kosovë.

Mediat në Serbi raportojnë se ai do t’i drejtohet asamblesë lidhur me aksionin e Policisë së Kosovës në Mitrovicë të Veriut, që cak kishte krimin e organizuar dhe kontrabandën.

Drejt SHBA-së ka udhëtuar edhe Presidentja Vjosa Osmani e cila do të flasë para anëtarëve të Këshillit të Sigurimit.