Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Së shpejti do ketë një takim tjetër Kurti-Vuçiq në Bruksel

NULL NULL
25.09.2023 18:09

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano ka konfirmuar se së shpejti Kosova dhe Serbia do të ftohen për një takim tjetër urgjent në Bruksel.

Kjo pas zhvillimeve, ku mbeti i vrarë një polic nga Kosova, pas akteve të grupeve terroriste serbe, transmeton klankosova.tv.

”Përfundimisht po”.

”Është pjesë e dialogut që ai [Josep Borrell] i fton ata [Albin Kurtin dhe Aleksandar Vuçiqin] në Bruksel për takime të nivelit të lartë kur është e nevojshme”, tha ai në një diskutim me gazetarë.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.