Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Schumacher i paarritshëm, Verstappen dështon t’ia thyejë njërin nga rekordet

NULL NULL
18.09.2023 13:30

Michael Schumacher mbetet piloti i vetëm në histori me një vend në podium në  të gjitha garat në një sezon të Formula 1.

Kjo pasi piloti i Red Bullit, Max Verstappen, e zuri pozitën e pestë, në Grand Prixin e Singaporit.

Holandezi nuk ishte i disponuar për garë gjatë ditës së djeshme, me Ferrarin që korri fitoren e parë në këtë kampanjë.

Carlos Sainz ishte i mrekullueshëm në pistë, duke e mbajtur vendin e parë nga fillimi deri në fund të garës. /Klankosova.tv.

 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

lajme të ngjashme