Schick: Nuk isha gati të lëvizja në Romë

Schick: Nuk isha gati të lëvizja në Romë

NULL NULL
3 months më parë

Patrik Schick është duke e “ndezur” kampionatin evropian “Euro 2020” për Republikën Çeke dhe pranon se nuk ishte 100 për qind i gatshëm për lëvizjen e tij të madhe në Romë.

25 vjeçari për herë të parë doli në pah në Sampdoria në 2016, duke  me vlerë mbi 42 milion euro. te Roma në 2017.

Sidoqoftë, ai nuk arriti të zgjidhte këtë telash dhe përfundoi duke u huazuar te RBLeipzig para shitjes së tij te Bayer Leverkusen.

“Unë isha 20 vjeç kur arrita në Itali,” tha Schick pas tre golave të tij në dy ndeshje të Euro 2020.

“Sezoni i parë në Sampdoria ishte shumë i mirë. Pastaj u transferova te Roma, një nga klubet më të mëdha në Itali. Kishte kaq shumë rreth meje dhe unë isha thjesht një fëmijë.

“Ndoshta nuk isha 100 përqind i gatshëm për atë lëvizje. Këto gjëra mund të ndodhin në futboll. Nuk e di se çfarë nuk ishte në rregull, por mbase thjesht nuk isha gati ”.

Schick: ‘I wasn’t ready for Roma move’