Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sassuolo e ‘shkel’ Juventusin

NULL NULL
23.09.2023 20:04

Sassuolo e ka befasuar Juventusin, duke e mposhtur me rezultat 4-2, në xhiron e pestë të Serie A.

Të parët në epërsi kaluan vendasit me anë të Laurientes, në minutën e 13’.

Bardhezinjt e barazuan rezultatin me anë të Vinas, i cili realizoi autogol në minutën e 21’.

Pak para përfundimit të pjesës së parë, Domenico Berardi, e kaloi sërish në epërsi Sassuolon.

Në pjesën e dytë, Federico Chiesa e barazoi rezultatin për herë të dytë në ndeshje për Juventusin.

Megjithatë, vendasit e gjetën sërish golin e epërsisë me anë të Andrea Pinamontit, në minutën e 82’.

Teksa vulosja e fitores u bë nga ana e Gatti, i cili realizoi autogol në minutën e 95’.

Sassuolo pas fitores kalon në vendin e 11-të me gjashtë pikë, derisa Juventusi mbetet në koutën e 10 pikë në vendin e katërt. /Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.