Sarrazin takon Escobarin në Amerikë: Bashkë do të sigurojmë rrugën e Ballkanit Perëndimor në BE - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sarrazin takon Escobarin në Amerikë: Bashkë do të sigurojmë rrugën e Ballkanit Perëndimor në BE

NULL NULL
11/08/2022

I Dërguari i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin dhe homologu i tij amerikan, Gabriel Escobar, në Washington.

Sarrazin thotë se Gjermani dhe ShBA-ja kanë interes të përbashkët në Ballkanin Perëndimor dhe se bashkë do të sigurojnë rrugën e rajonit drejt Bashkimit Evropian, njofton Klankosova.tv.

“I kënaqur që vizitova Emisarin Special Escobar në Washington. Gjermania dhe SHBA kanë interes të përbashkët në Ballkanin Perëndimor. Bashkë me partnerët tanë, BE-në, do të sigurojëm rrugën e rajonit drejt BE-së”, ka shkruar Sarrazin në Twitter.