Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Samiti për Ukrainën më 28 shkurt në Tiranë, Zelensky do të vizitojë Shqipërinë

NULL NULL
13.02.2024 10:43

Më 28 shkurt në Tiranë do të mbahet samiti për Ukrainën, ku i pranishëm do jetë edhe presidenti Volodymyr Zelenskyy.

Një ditë më pas, më 29 shkurt do të mbahet një takim me vendet e Ballkanit Perëndimor po në kryeqytetin shqiptar.

Burime për Euronews Albania, bëjnë me dije se takimi në 29 shkurt i vendeve te Ballkanit Perëndimor do të jetë në kuadër të planit të rritjes ekonomike dhe perspektiva europiane e vendeve te rajonit.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.